0 2 min 2 lata

USD/CAD wzrasta powyżej 1,3750 przed danymi o kanadyjskiej inflacji. Ekonomiści z ING uważają, że wariat może dziś zobaczyć pewne zyski.

INFLACJA STERUJĄCA OCZEKIWANIAMI STÓP
„Nadal chcemy podkreślić, że dolar kanadyjski jest w dobrej pozycji, aby skorzystać z jakiegokolwiek ożywienia nastrojów związanych z ryzykiem (chociaż może to nastąpić dopiero od pierwszego kwartału 23), dzięki ograniczonej ekspozycji Kanady na dwa główne bieguny ryzyka geopolitycznego i gospodarczego: Rosja i Chiny. Jednak rosnąca niepewność co do dynamiki globalnego popytu może jeszcze bardziej opóźnić jakiekolwiek silne odbicie w wariatce”.

„Dzisiaj zostaną opublikowane dane o wrześniowym CPI, a konsensus dotyczy spowolnienia inflacji zasadniczej z 7,0% do 6,7%. Ponieważ rynki wyceniają obecnie 60 punktów bazowych przed spotkaniem w przyszłym tygodniu, każda niespodzianka w górę lub w dół może zdecydowanie skierować oczekiwania dotyczące stóp w kierunku 50 punktów bazowych lub 75 punktów bazowych i wygenerować zmienność CAD w obu kierunkach”.

„Równowaga ryzyk wydaje się dziś nieco przekrzywiona w górę dla CAD, ale nadal jest miejsce na aprecjację USD/CAD (1,38-1,40) do końca roku”.

Zobacz – kanadyjski CPI Preview: Prognozy siedmiu głównych banków, oznaki łagodzenia presji cenowej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.