0 2 min 2 lata

Koncern tytoniowy Philip Morris International Inc. (PMI) prawdopodobnie nie będzie w stanie wyjść z rosyjskiego rynku do końca 2022 r., powiedział agencji Bloomberg Jacek Olczak, dyrektor generalny firmy.

„Aktywnie pracujemy nad zakończeniem działalności w Rosji, ale nie sądzę, że stanie się to w następnym kwartale”, powiedział Olchak, dodając, że może to nastąpić „pod koniec roku”, ale „to dość złożony proces .

W marcu PMI poinformował, że wstrzymuje planowane inwestycje w Rosji, w tym wprowadzanie nowych produktów, inwestycje w innowacje, działalność handlową i produkcyjną. Ponadto firma zintensyfikowała plany ograniczenia działalności produkcyjnej w Rosji w związku z zakłóceniami łańcucha dostaw i zmieniającymi się przepisami. PMI ogłosił później , że jego zarząd i kierownictwo rozważają wyjście z biznesu w Rosji.

Rosyjski biznes w 2021 r. odpowiadał za prawie 10% sprzedaży papierosów i podgrzewanego tytoniu oraz około 6% światowych przychodów PMI.

PMI rozpoczął pracę w Rosji w 1992 roku otwierając swoje przedstawicielstwo. W Rosji PMI zatrudnia ponad 3,2 tys. pracowników. W portfolio marek znajdują się Marlboro, L&M, Bond Street, Parliament itp. Firma produkuje również pałeczki tytoniowe do swoich systemów podgrzewania tytoniu Iqos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.