0 3 min 2 lata

Indeks odzyskuje uśmiech i przesuwa się do obszaru 112,50.
Presja sprzedaży w kompleksie ryzyka podtrzymuje dolara.
Cotygodniowe wnioski o kredyt hipoteczny, dane mieszkaniowe, beżowa księga Fed dalej w zasięgu ręki.
Dolar , jeśli chodzi o indeks USD (DXY) , udaje się odzyskać nieco zwyżkową trakcję i wspina się w środę do regionu 112,50.

INDEKS USD PATRZY NA DANE, TRENDY RYZYKA
Indeks odwraca dwa dzienne spadki z rzędu iw środowy poranek w Europie notuje przyzwoite wzrosty.

Poprawa dolara jest zgodna z równie zdrowym wzrostem rentowności w USA na całej krzywej, a wszystko to w kontekście ogólnego łagodnego tonu w kompleksie ryzyka.

Z podwórka Fedu N.Kashkari (2023 wyborca, gołąb) zasugerował, że stopy mogą osiągnąć obszar 4,5% w przyszłym roku, w czasie, gdy pozostawił otwarte drzwi do dalszych podwyżek stóp procentowych, o ile inflacja pozostanie wysoka.

Później w amerykańskiej przestrzeni danych, zwykłe cotygodniowe wnioski o kredyt hipoteczny śledzone przez MBA pojawiają się w pierwszej turze poparte przez rozpoczęcie budowy mieszkań i pozwolenia na budowę, podczas gdy publikacja Beżowej Księgi Fed zamknie kalendarz.

Na co zwrócić uwagę w okolicach USD
Dolarowi udaje się odwrócić pesymizm obserwowany dotychczas w pierwszej połowie tygodnia w środę.

W międzyczasie silniejsze przekonanie Rezerwy Federalnej do utrzymywania podwyżek stóp, dopóki inflacja nie będzie dobrze kontrolowana, niezależnie od prawdopodobnego spowolnienia aktywności gospodarczej i pewnej utraty impetu na rynku pracy, nadal wspiera pozytywny ton indeksu .

Patrząc na bardziej makroekonomiczny scenariusz, dolar wydaje się być również wzmocniony przez rozbieżność Fed w stosunku do większości swoich kolegów z G10 w połączeniu z atakami geopolitycznego wrzenia i okazjonalnym ponownym pojawieniem się awersji do ryzyka.

Kluczowe wydarzenia w USA w tym tygodniu : Wnioski o kredyt hipoteczny MBA, Pozwolenia na budowę, Rozpoczęcie budowy, Fed Beige Book (środa) – Wstępne roszczenia bezrobotnych, Philly Fed Index, Istniejąca sprzedaż domów, Główny indeks CB (czwartek).

Najważniejsze kwestie dotyczące tylnego kotła : Twarde/miękkie/miękkie? lądowanie gospodarki USA. Perspektywy dalszych podwyżek stóp przez Rezerwę Federalną vs spekulacje na recesję w najbliższych miesiącach. Wstrząsy geopolityczne a Rosja i Chiny. Utrzymujący się konflikt handlowy między USA a Chinami.

Odpowiednie poziomy indeksu USD
Teraz indeks zyskuje 0,24% na poziomie 112,26 i stoi przed kolejną przeszkodą na poziomie 113,88 (najwyższy miesiąc 13 października), następnie 114,76 (najwyższy poziom 2022 r.) i 115,32 (najwyższy poziom z maja 2002 r.). Z drugiej strony, załamanie na poziomie 110,05 (4 października do minimum tygodniowo) otworzyłoby drzwi do 109,35 (do minimum 20 września) i ostatecznie 107,68 (do minimum 13 września).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.