0 5 min 2 lata

Po serii swingów w pogoni najpierw za kontraktami terminowymi, a następnie za indeksami Wall Street, europejskie akcje w finale kierują się na minus, a Mediolan wciąż jest najgorszy, gdy notowano minima z końca września . Frankfurt DAX i STOXX 600 również spadły, podczas gdy Paryż był bliski poziomu. Wrześniowe dane o cenach producenta w USA, które wypadły solidnie i powyżej oczekiwań na poziomie 0,4% miesięcznie i 8,4% w skali roku, nie wstrząsnęły nerwami inwestorów, którzy teraz patrzą na minuty z roku. Ostatnie wieczorne posiedzenie FOMC aw szczególności jutrzejsze dane o inflacji konsumenckiej w USA, które zostaną opublikowane dokładnie na godzinę przed otwarciem Wall Street.

Rentowności obligacji pozostają na wysokim poziomie po obu stronach Atlantyku, a inwestorzy trawią niejasne wieści o planach Banku Anglii, aby zamknąć zakupy obligacji rządowych w piątek i nie przedłużać ich na przyszły tydzień, jak wspomniano wcześniej. Madryt i Londyn to najgorsze po Mediolanie place . Na froncie gazowym wydaje się, że unijni ministrowie ds. energii osiągnęli wciąż niepewne porozumienie w sprawie pułapu cenowego. Piłka trafia do Komisji, który przedstawi swoje propozycje przed nowym szczytem w dniach 20-21 października. Niemcy i Holandia uzgodniłyby pułap cenowy, ale tylko dla rosyjskiego gazu, podczas gdy w Amsterdamie ceny rosną i stanowisko Berlina w sprawie wspólnej emisji długu w celu przeciwdziałania kryzysowi energetycznemu staje się zbiegiem okoliczności.

Płaskie otwarcie na Wall Street z głównymi indeksami przesuwającymi się nieco powyżej parytetu, odrabiając nieco trend na kontraktach terminowych, na minusie po wyższych niż oczekiwano wrześniowych cenach producentów. Tymczasem Europa wycofuje się, podążając za amerykańskimi kontraktami futures po próbie odbicia późnym rankiem.

Dane o inflacji konsumenckiej w USA z początku września pojawiły się na godzinę przed otwarciem Wall Street z Indeksem Cen Producentów, ponownie we wrześniu, wzrósł w ciągu miesiąca o 0,4%, pierwszy wzrost od kwartału, i podwoił oczekiwania rynkowe, które zmierzały do ​​0,2%. Psychologii inwestowania rok do roku Indeks Cen Producentów, uważany przez analityków za wiodący wskaźnik inflacji cen konsumpcyjnych, odnotował wzrost o 8,4% nieco wyższy niż oczekiwano.

Liczba ta nie spodobała się kontraktom futures na indeks Wall Street, które poruszały się na plusie, a następnie skutecznie zniwelowały wzrosty. Podobna reakcja w Europie, gdzie główne indeksy giełdowe przez cały dzień podążały śladami kontraktów terminowych na Wall Street i po danych osiągnęły dołki sesji, z Paryżem i Frankfurtem na minusie zawierały około pół punktu procentowego, a Mediolanzawsze najgorzej ze stratami powyżej punktu, zamierzając ponownie przetestować minima z końca września. Teraz rynek, zawsze czekając na jutrzejszą magiczną liczbę o inflacji, również szuka kierunku do publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC .

Pewna presja sprzedaży utrzymuje się na europejskich akcjach już szóstą sesję z rzędu, Mediolan ponownie pozostaje w tyle wśród głównych indeksów, psychologia inwestowania podczas gdy Paryż i Frankfurt utrzymują się . Wysoki koszt pieniądza nadal wpływa na nastroje inwestorów, napięcia geopolityczne, które nie wykazują oznak złagodzenia, oraz coraz bardziej konkretne zagrożenia związane z globalną recesją w drodze, na którą najbardziej ucierpi Europa, zwłaszcza we Włoszech i Niemczech, jak wskazano wczoraj w prognozie 2023 Międzynarodowego Funduszu Walutowego .

Psychologia inwestowania

W makrofotografii oczy zawsze skierowane są również na Londyn, gdzie Bank Angliiogłosił przedłużenie nadzwyczajnego programu skupu obligacji rządowych poza koniec tego tygodnia, co pomogło w pewnej stabilizacji funta, pomimo spadku PKB o 0,3% w sierpniu, wobec płaskich oczekiwań odczytu psychologii inwestowania

Z frontu kwartalnego przychodzą pierwsze wyniki europejskie, co świadczy o sprzecznych wskazaniach: holenderski Philips , aktywny w technologiach medycznych, zapowiedział 60% spadek zysków w trzecim kwartale, podczas gdy francuski gigant luksusowy LVMHpobiła rynkowe szacunki silnym wzrostem obrotów. Kontrakty terminowe na trzy główne indeksy Wall Street, które rosną razem w przededniu magicznej wartości inflacji w USA we wrześniu, stanowią wsparcie dla rynków europejskich, ale nie dla Mediolanu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.