0 3 min 1 rok

EUR/USD traci impet po osiągnięciu pasma 0,9870/80.
W następnej kolejności nadejdzie ostateczny wskaźnik inflacji EMU za miesiąc wrzesień.
Dane o nieruchomościach w USA, następnie Beżowa Księga Fed.
Optymizm wokół kompleksu ryzyka i europejskiej waluty wydaje się nieco osłabł w środę, gdy EUR/USD oddaje część tygodniowego wzrostu i powraca do regionu 0,9820, czyli 2-dniowych minimów.

EUR/USD PATRZY NA DANE, DOLAR
Wydaje się, że sprzedający odzyskali przewagę i teraz wywierają pewną presję na EUR/USD po dwóch kolejnych dziennych wzrostach. Wydaje się, że powrót nastawienia sprzedaży został wywołany niezdolnością spotu do szybkiego opuszczenia obszaru tygodniowych szczytów w paśmie 0,9870/80.

Po przeciwnej stronie drogi dolar odzyskuje nieco wzrostowy trend i motywuje indeks USD (DXY) do przedłużenia marszu na północ poza barierę 112,00 w obliczu silnego ożywienia rentowności w USA na całej krzywej. W Niemczech rentowność 10-letnich bundów również rośnie i rozciąga się jednocześnie na konsolidację w górnej granicy przedziału i blisko wieloletnich szczytów.

W krajowym kalendarzu ostateczne dane o inflacji w strefie euro mają pojawić się później, co będzie jedyną publikacją po tej stronie Atlantyku. W sesji NA wnioski o kredyt hipoteczny MBA należy złożyć w pierwszej turze poparte przez Rozpoczęcie Budowy i Pozwolenia na Budowę, podczas gdy Beżowa Księga Fed zamknie dzienny kwit.

Na co zwrócić uwagę w okolicach EUR
Kurs EUR/USD spotyka się z pewnym nastawieniem na sprzedaż po tym, jak w środę ponownie załamał się w regionie 0,9870.

W międzyczasie oczekuje się, że akcja cenowa wokół europejskiej waluty będzie ściśle podążać za dynamiką dolara, obawami geopolitycznymi i rozbieżnością między Fedem a EBC. Oczekuje się, że po najnowszych wynikach kluczowych wskaźników gospodarczych, ten ostatni będzie się dalej rozszerzał w obliczu utrzymującej się odporności gospodarki amerykańskiej.

Co więcej, rosnące spekulacje na temat potencjalnej recesji w regionie – która wydaje się być wspierana przez słabnące wskaźniki nastrojów, a także rozpoczynające się spowolnienie niektórych wskaźników fundamentalnych – potęgują kwaśne nastroje wokół euro

Kluczowe wydarzenia w strefie euro w tym tygodniu : Końcowa stopa inflacji EMU, posiedzenie Rady Europejskiej (czwartek) – posiedzenie Rady Europejskiej, Flash Consumer Confidence EMU (piątek).

Ważniejsze kwestie na tylnym kotle : Kontynuacja cyklu podwyżek EBC a rosnące ryzyko recesji. Wpływ wojny na Ukrainie i utrzymującego się kryzysu energetycznego na perspektywy rozwoju regionu i perspektywy inflacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.