0 3 min 2 lata

USD spada, gdy waluty towarowe zyskują w stosunku do dolara. NZD, AUD i CAD zamknęły się blisko swoich minimów w piątek i tydzień, a na początku bieżącego tygodnia notowania notują wzrost. RBA i RBNZ spotykają się w tym tygodniu i oba spodziewają się podwyżki stóp o 50 punktów bazowych każdy.

Cena ropy jest wyższa, ponieważ spotkanie OPEC+ skłania się w kierunku wzrostu produkcji o 1 BPD, który zostanie ogłoszony w tym tygodniu, kiedy spotkają się w środę. Plony są również niższe. Wielka Brytania odwróciła swój plan obniżania podatków dla najlepiej zarabiających. To doprowadziło do korzystniejszego ruchu GBP w górę dzisiaj. USD miesza się z większością spadków w porównaniu z walutami towarowymi/nastawionymi na ryzyko.

Weekendowe wiadomości o tym, że Credit Suisse może mieć kłopoty, powodują, że ich akcje spadają, a rynek zastanawia się, czy nie nastąpi kryzys bankowy.

Akcje są nieznacznie wyższe w USA w handlu przedrynkowym po słabym zamknięciu w piątek. Jest to również początek nowego miesiąca kalendarzowego, w którym ceny akcji spadły we wrześniu (jest to sezonowo słaby miesiąc), ponieważ inwestorzy obawiają się wyższych stóp i wolniejszego wzrostu gospodarczego. .

Dolar był wyższy we wrześniu, a dolar osiągnął najniższy poziom w historii wobec GPBUSD. Kurs EURUSD przesunął się do najniższego poziomu w roku i najniższego poziomu od 2002 r. CAD, AUD i NZD spadły do ​​najniższych poziomów od zamknięcia pandemii w 2020 r. (i zamknął się w pobliżu dolnych ekstremów walut również na 2022 r.).

Patrząc na inny rynek, poranny migawka pokazuje:

Złoto spot notowane jest w górę o 4,80 USD lub 0,29% po 1665,62
Srebro spot notowane jest w górę 0,40 USD lub 2,09% po 19,39 USD
Cena ropy naftowej WTI wynosi 82,89 USD. To wzrost o 4,28%. Oczekiwania OPEC mogą obniżyć produkcję o milion baryłek miesięcznie, co pomaga podnieść ceny
Bitcoinnotuje się w dół -72,27 USD lub -0,37% po 19 202,93 USD
Na przedrynkowym rynku akcji amerykańskich główne indeksy notowane są wyżej, a prym wiedzie średnia przemysłowa Dow.

Średnia przemysłowa Dow wzrosła o 190 punktów po piątkowym spadku -500,10 punktu
Indeks S&P wzrósł o 17,5 punktu po piątkowym spadku -54,85 ​​punktu
NASDAQindeks wzrósł o 9 punktów po piątkowym spadku -161,89 punktu
Na europejskich rynkach akcji obraz rynku pokazuje, że główne indeksy są w handlu mieszanym

Niemiecki DAX stracił -0,37%
CAC Francji -0,58%
FTSE 100 Wielkiej Brytanii -0,48%
Koziorożec hiszpański +0,3%
FTSE MIB we Włoszech +0,23%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.