0 2 min 2 lata

Amerykańska firma inwestycyjna BlackRock Inc., największa na świecie pod względem zarządzanych aktywów, nabyła firmę Vanguard Renewables, która produkuje gaz ziemny z odpadów spożywczych i krowiego odchodów. O tym informuje The Wall Street Journal, powołując się na dobrze poinformowane źródła.

Transakcja jest wyceniana na 700 milionów dolarów, a BlackRock może zainwestować ponad 1 miliard dolarów w rozwój Vanguard Renewables.

Vanguard Renewables produkuje odnawialny gaz ziemny i współpracuje z rolnikami i producentami żywności. Spółka dostarcza gaz do firm energetycznych, w tym Dominion Energy Inc. i Enbridge Inc.

Vanguard Renewables planuje do 2026 r. uruchomić w Stanach Zjednoczonych ponad 100 zakładów fermentacji beztlenowej, wykorzystywanych do produkcji odnawialnego gazu ziemnego ze źródeł organicznych.

Vanguard Renewables jest jedną z firm, które starają się ograniczyć emisje szkodliwego metanu i przekształcić je w energię odnawialną, pisze WSJ. Firma powstała w 2014 roku i jest jednym z największych przedstawicieli w swojej dziedzinie.

BlackRock przejmuje Vanguard Renewables od Vision Ridge Partners LLC za pośrednictwem funduszu zarządzanego przez zdywersyfikowany dział infrastruktury, który inwestuje w różnorodne projekty dotyczące energii odnawialnej. Dyrektor działu, Mark Florian, powiedział, że fundusz jest zaangażowany w przyspieszenie wzrostu i rozwoju Vanguard Renewables.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.