0 2 min 2 lata

Minister Transportu i Komunikacji Białorusi Aleksiej Awramenko powiedział, że krajowe przedsiębiorstwa remontowe samolotów muszą poszerzyć współpracę z Rosją i rozwinąć produkcję zastępującą import komponentów do samolotów Sukhoi Superjet 100 i MS-21.


Jak podała we wtorek służba prasowa Ministerstwa Transportu Białorusi, minister złożył to oświadczenie, przedstawiając nowego lidera Władimira Pekarskiego do sztabu Mińskiego Zakładu Naprawy Samolotów nr 407. Według niej Avramenko określiła rozwój współpracy przemysłowej jako ważną kwestię i zauważyła, że ​​dziś zakład ma szansę zająć ważną niszę w tym strategicznym kierunku.

„Konieczne jest rozszerzenie współpracy w zakresie produkcji samolotów cywilnych z rosyjskimi przedsiębiorstwami oraz rozwój zastępującej import produkcji komponentów do samolotów Sukhoi Superjet 100 i MS-21” – napisano w komunikacie, powołując się na Awramenko.


Szef resortu transportu polecił też podjęcie działań w celu opanowania obsługi nowych typów samolotów. Podstawowym zadaniem pozostaje dokończenie budowy kompleksu do mycia i malowania samolotów oraz ich konserwacja.

„Konieczne jest przygotowanie długofalowej strategii rozwoju zakładu, w tym modernizacji zakładów produkcyjnych oraz zaplecza materiałowo-technicznego” – powiedział Awramenko.

Minister podkreślił, że biorąc pod uwagę ciągle zmieniającą się sytuację, konieczne jest maksymalne wykorzystanie potencjału przedsiębiorstwa, aby zapewnić zakładowi zlecenia produkcyjne w krótkim i długim okresie. „Jest to integralna część najważniejszego zadania przedsiębiorstwa, jakim jest zorganizowanie opłacalnej i wysoce dochodowej pracy, terminowej wypłaty wynagrodzeń” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.