0 2 min 2 lata

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział na spotkaniu z prezydentem Iranu Ibrahimem Raisi, że stosunki między obydwoma krajami rozwijają się w dobrym tempie i wnoszą istotny wkład w syryjskie uregulowanie, a pod względem wymiany handlowej mogą pochwalić się rekordowymi liczbami.


„Możemy pochwalić się rekordowymi wynikami pod względem wzrostu handlu. Zacieśniamy współpracę w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego, wnosząc istotny wkład w rozwiązanie kryzysu syryjskiego” – powiedział podczas spotkania Putin.

Raisi z kolei wyraził nadzieję, że wyjazd Putina do Republiki Islamskiej będzie punktem zwrotnym w stosunkach dwustronnych.


„Mam nadzieję, że wasza wizyta w Islamskiej Republice Iranu będzie punktem zwrotnym pod względem rozwoju stosunków między dwoma krajami, a także współpracy regionalnej i międzynarodowej” – powiedział Raisi.

Wspomniał też o swojej wizycie w Moskwie w styczniu br. i rozmowach z Putinem w Aszchabadzie pod koniec czerwca, zaznaczając, że po tych wydarzeniach współpraca między obydwoma krajami nadal się rozwija, strony są zdeterminowane do promowania więzi.

Raisi zaznaczył również, że współpraca rosyjsko-irańska dostarcza dobrych doświadczeń we wzmacnianiu bezpieczeństwa regionalnego.

Materiał filmowy ze spotkania dwóch przywódców w Teheranie pokazał kanał telewizyjny Rossiya 24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.