0 2 min 2 lata

Międzynarodowa agencja ratingowa S&P Global Ratings poddała się ocenie pod kątem możliwości obniżenia długoterminowych ratingów depozytów bankowych Promsvyazbank (PSB) w walucie krajowej i zagranicznej na poziomie BB/B w CreditWatch i zawiesiła je, podał serwis prasowy agencji.

„Dzisiaj S&P Global Ratings przyznał Promsvyazbank (PSB) PJSC długoterminowe i krótkoterminowe ratingi w walucie zagranicznej i krajowej na poziomie BB / B z perspektywą „negatywną”. Zawiesiliśmy też ratingi PSB” – podał S&P.
Agencja ratingowa zwróciła również uwagę, że prawdopodobieństwo niewypłacalności PSB w ciągu najbliższych 12 miesięcy powinno być stosunkowo niskie, mimo że bank znajduje się na liście OFAC (Office of Foreign Assets Control) osób specjalnie wyznaczonych i zablokowanych Osoby (SDN).
Bank koncentruje się na obsłudze rosyjskiego sektora obronnego, co oznacza, że ​​większość jego operacji prowadzona jest w Rosji i w lokalnej walucie. W ten sposób S&P ograniczył swoje działania ratingowe do negatywnej pozycji CreditWatch, co odzwierciedla pogląd, że sankcje nałożone na rosyjską gospodarkę i kontrahentów banku mogą osłabić profil finansowy Promsvyazbanku, podała agencja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.