0 2 min 2 lata

W dniu publikacji wrześniowych danych o inflacji, tymczasem w Niemczech wzrost kosztów życia jest najwyższy od 70 lat. Od protokołu Fed nie ma kroków wstecz w sprawie stawek, na Piazza Affari porozumienie w sprawie podwyższenia kapitału MPS

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wiadomościach, naszych artykułach i nie tylko!
Podejmować właściwe kroki
Spadek wyjazdów dla wszystkich list europejskich w przedostatniej sesji tygodnia. Piazza Affari Ftse Mib traci 0,2% i próbuje osiągnąć parytet, podczas gdy spread między włoskimi BTP a niemieckimi Bundami jest stabilny (245 punktów) w dniu pierwszego głosowania na przewodniczących Izby i Senatu. Listy we Frankfurcie (-0,2%) i Londynie (-0,4%) również mają problemy ze startem.

MINUT FED
Wczoraj, w środę 12 października, Rezerwa Federalna opublikowała protokół z ostatniego posiedzenia. Rozmowy wskazują na chęć kontynuacji podwyżek stóp procentowych, ponieważ według bankierów koszt niewystarczająco restrykcyjnej polityki pieniężnej jest wyższy niż ewentualnej polityki zbyt restrykcyjnej. Także w listopadzie podwyżka powinna wynieść 75 punktów bazowych: byłaby to piąta z rzędu..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.