0 4 min 2 lata

Firma Polymetal, zajmująca się wydobyciem srebra, złota i miedzi, rozważa sprzedaż swoich rosyjskich aktywów, a w przypadku sprzedaży skoncentruje się na działalności w Kazachstanie, podała spółka w komunikacie.


„Polymetal International plc (Polymetal lub Spółka) informuje o postępach w działaniach na rzecz ograniczenia zagrożeń dla firmy w obecnych realiach. Dziś firma ogłasza ocenę ewentualnej sprzedaży aktywów firmy znajdujących się w Federacji Rosyjskiej (aktywa rosyjskie). )”, mówi wiadomość.

Należy zauważyć, że w celu rozważenia ewentualnej transakcji sprzedaży aktywów w Federacji Rosyjskiej, firma utworzy specjalną komisję w radzie dyrektorów, która będzie działać w interesie wszystkich udziałowców Polymetal, a ostatecznym celem będzie: ustalenie realnej wartości firmy poprzez wyeliminowanie jej uzależnienia od aktywów rosyjskich.


Głównym celem potencjalnej transakcji jest przywrócenie wartości spółki dla akcjonariuszy, aby umożliwić rynkowi optymalną ocenę aktywów spółki w Kazachstanie, a także zmniejszenie ryzyka dla jej bieżącej działalności, czytamy w raporcie. Spółka spodziewa się, że ewentualna transakcja zwiększy również prawdopodobieństwo odzyskania znacznej części odbiorców instytucjonalnej.

„Jeśli potencjalna transakcja zostanie sfinalizowana, firma skupi się przede wszystkim na działalności w Kazachstanie, który obecnie produkuje ponad 500 000 uncji złota rocznie przy przychodach 984 mln USD w 2021 roku. Głównym celem potencjalnej transakcji jest . … dają rynkowi możliwość odpowiedniej oceny kazachskich aktywów firmy i zmniejszenia ryzyka jej bieżącej działalności” – czytamy w oświadczeniu.

„Komitet będzie działał w najlepszym interesie wszystkich akcjonariuszy, a ostatecznym celem będzie ustalenie prawdziwej wartości firmy poprzez usunięcie jej zależności od aktywów rosyjskich. Nasz plan zmienił się od czasu, gdy firma ogłosiła swoje działania prawie cztery miesiące temu, a ja jestem zadowolony z tego, co osiągnęliśmy Chociaż jesteśmy zaangażowani zarówno w aspekty prawne, jak i regulacyjne, naszym celem jest stosowanie najlepszych standardów ładu korporacyjnego i osiąganie najlepszych wyników dla wszystkich interesariuszy” – powiedział Paul J. Ostling, niezależny dyrektor niewykonawczy w wiadomości.

Na tę wiadomość akcje firmy zaczęły rosnąć. Do 17.13 czasu moskiewskiego papiery firmy wykazują wzrost o 4,17%, do 322 rubli. Jednocześnie kilka minut wcześniej – po publikacji informacji o możliwej sprzedaży aktywów spółki w Federacji Rosyjskiej – papiery Polymetal wzrosły maksymalnie o 7,93%, do 333,6 rubli.

Przed publikacją wiadomości akcje wykazywały ujemną dynamikę i spadły o 2,88%, do 300,2 rubla.

Firma Polymetal Int jest zarejestrowana w Jersey. Polymetal to rosyjska firma zajmująca się wydobyciem złota i srebra, posiadająca przedsiębiorstwa i projekty rozwojowe w Federacji Rosyjskiej i Kazachstanie. W 2021 roku firma zwiększyła produkcję złota o 1% do 1,422 mln uncji (44,2 tony), srebra o 8% do 20,4 mln uncji (634,5 tony).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.