0 2 min 2 lata

AUD/USD przedłużył dzienny spadek w amerykańskiej sesji.
ADP poinformowała we wrześniu o większym niż oczekiwano wzroście zatrudnienia w sektorze prywatnym.
Główne indeksy Wall Street są na dobrej drodze do otwarcia się na głębokim minusie.
AUD/USD znalazł się pod ponowną presją spadkową i spadł do świeżego dziennego minimum poniżej 0,6440, po czym nieznacznie odbił się we wczesnych godzinach sesji amerykańskiej w środę. W chwili pisania tego dnia para spadła o 0,75% przy 0,6452.

DOLAR KAPITALIZUJE NA OPTYMISTYCZNYCH DANYCH ADP
Dane opublikowane przez Automatic Data Processing (ADP) ujawniły, że zatrudnienie w sektorze prywatnym w Stanach Zjednoczonych wzrosło we wrześniu o 208 tys. w porównaniu z oczekiwanym poziomem 200 tys. Dodatkowo, sierpniowy druk został zrewidowany w górę do 185 tys. ze 132 tys. W związku z optymistycznymi danymi o zatrudnieniu, indeks dolara amerykańskiego rozszerzył swój wzrost i ostatnio zaobserwowano wzrost o 0,75% w dniu 111,05.

Tymczasem na rynkach finansowych nadal dominują przepływy z bezpiecznej przystani, które dodatkowo obciążają barki AUD/USD w drugiej połowie dnia.

Główne indeksy Wall Street pozostają na dobrej drodze do otwarcia się na głębokim poziomie ujemnym, a kontrakty terminowe na indeksy giełdowe w USA straciły w ciągu dnia między 0,95 a 1,1%, co sugeruje, że ruchy z bezpiecznej przystani prawdopodobnie nadal będą dominować na rynku.

W dalszej części sesji ISM opublikuje badanie PMI dla usług za wrzesień. Prezes Fed z Atlanty, Raphael Bostic, ma przemawiać na wirtualnej konferencji zatytułowanej „Pozostać stanowczy w walce z inflacją”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.