0 3 min 2 lata

Rynek złota znacznie się załamał podczas czwartkowej sesji, aby przetestować poziom 1700 USD. Poziom 1700 dolarów to duża, okrągła, istotna psychologicznie liczba i obszar, który w przeszłości spowodował sporo problemów. Odbiliśmy się stamtąd dość znacznie wielokrotnie, ale jak widać na podstawie świecy na czwartkową sesję handlową, nadal jest wiele negatywnych sytuacji.


Myślę, że w tym momencie należy spojrzeć na to jako na sytuację typu „zanikanie rajdu”. W końcu rynek z dużym prawdopodobieństwem zobaczy dużą siłę dolara amerykańskiego , co oczywiście wywiera dużą presję na złoto. Poziom 1750 dolarów może stanowić istotną barierę odporności i myślę, że potrzeba będzie sporo rozpędu, aby w końcu się wybić. Jednak nawet jeśli przebijemy się tam powyżej, to mamy duży opór na poziomie 1800$. Poziom 1800 dolarów to duża, okrągła, psychologicznie istotna liczba, a poza tym oczywiście znajduje się tam również poprzednia linia trendu wzrostowego. Z tego powodu uważam, że jest to rynek, który będzie miał problemy, aby się tam dostać.

Więc teraz plan polega na zwróceniu szczególnej uwagi na dolara amerykańskiego i siłę, którą nadal tam widzimy. W końcu Rezerwa Federalna będzie nadal zacieśniać politykę monetarną , tym samym zwiększając wartość dolara. Dopóki tak ma być, nie ma żadnego argumentu za tym, żeby złoto wzrosło, ponieważ to cena i te same dolary amerykańskie.

Jeśli zejdziemy poniżej poziomu 1700 USD, jest bardzo prawdopodobne, że rynek może spaść o kilkaset dolarów dość szybko. W związku z tym możliwe jest, że zauważymy dużą zmienność na drodze w dół , ale w tym momencie myślę, że jest całkiem jasne, że złoto ma problemy i aby zobaczyć jakiś rodzaj zwrotu, musiałbyś zobaczyć Rezerwa Federalna całkowicie zmienia melodię. Po prostu nie widzę, żeby miało to nastąpić w najbliższym czasie, więc jest prawdopodobne, że złoto będzie nadal walczyć w przyszłości. Ostatecznie będziemy musieli zobaczyć całkowitą zmianę w światowej gospodarce, aby rynek ten ruszył do większego ruchu.

Gotowy do handlu dzisiejszą prognozą złota ? Oto najlepsi brokerzy złotado wybrania z.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.