0 3 min 2 lata

EUR/USD napotyka w czwartek początkowy opór w pobliżu 0,9930.
Dolar odwraca wcześniejszy pesymizm i odzyskuje trakcję.
Sprzedaż detaliczna EMU, Konta EBC w następnej kolejności w krajowym wykazie.
Kurs EUR/USD powraca teraz do obszaru poniżej 0,9900 po tym, jak wcześniej w sesji nie przesunął się dalej na północ od regionu 0,9930.

EUR/USD WYGLĄDA NA DOLARA, EBC
EUR/USD trzyma się dziennych wzrostów i udaje mu się odzyskać spokój po środowym ostrym cofnięciu i pośród utrzymującej się presji zakupowej wokół dolara.

Bycza próba w parze idzie w parze z kolejnym wzrostem rentowności niemieckich 10-letnich bundów, tym razem odzyskując obszar na północ od 2,00%. Dotychczasowe dzienne wzrosty rentowności niemieckich obligacji spadają zgodnie z ich odpowiednikami z USA, które flirtują z obszarem 3,75%.

W zestawieniu euro niemiecki indeks PMI dla budownictwa spadł we wrześniu do 41,8, podczas gdy sprzedaż detaliczna w strefie euro znalazła się na drugim miejscu dzięki publikacji rachunków EBC. Po drugiej stronie Atlantyku, tygodnik Claims będzie jedynym wydawnictwem wraz z przemówieniami Cooka, Evansa i Wallera z FOMC.

Na co zwrócić uwagę w okolicach EUR
Kurs EUR/USD wydaje się przedłużyć odbicie poza przeszkodę 0,9900 po środowym stromym spadku korygującym.

W międzyczasie oczekuje się, że akcja cenowa wokół europejskiej waluty będzie ściśle podążać za dynamiką dolara, obawami geopolitycznymi i rozbieżnością między Fedem a EBC. To ostatnie nasiliło się jeszcze bardziej po ostatniej podwyżce stóp przez Fed i utrzymującym się jastrzębim przekazie ze strony Powella i pozostałych członków jego rówieśników.

Co więcej, rosnące spekulacje na temat potencjalnej recesji w regionie – która wydaje się być wspierana przez słabnące wskaźniki nastrojów, a także rozpoczynające się spowolnienie niektórych wskaźników fundamentalnych – potęgują kwaśne nastroje wokół euro

Kluczowe wydarzenia w strefie euro w tym tygodniu : Niemcy PMI dla budownictwa, sprzedaż detaliczna EMU, rachunki EBC (czwartek) – sprzedaż detaliczna w Niemczech (piątek).

Wybitne kwestie na zapleczu : Kontynuacja cyklu podwyżek EBC. Wydarzenia powyborcze we Włoszech. Ryzyko fragmentacji w związku z normalizacją warunków monetarnych przez EBC. Wpływ wojny na Ukrainie i utrzymującego się kryzysu energetycznego na perspektywy rozwoju regionu i perspektywy inflacji.

Poziomy EUR/USD do obejrzenia
Jak dotąd para zyskuje 0,02% przy 0,9882, a wybicie 0,9999 (najwyższe tygodniowo 4 października) miałoby na celu 1,0023 (55-dniowy SMA) w drodze do 1,0050 (najwyższe tygodniowo 20 września). Z drugiej strony, początkowe wsparcie wynosi 0,9535 (2022 minimum 28 września) przed 0,9411 (tygodniowy minimum 17 czerwca 2002) i ostatecznie 0,9386 (tygodniowy minimum 10 czerwca 2002).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.