0 2 min 2 lata

Rynki akcji mocno wzrosły, ponieważ nastroje związane z ryzykiem poprawiły się po publikacji słabszych niż oczekiwano danych o przemyśle amerykańskim, które wzbudziły nadzieje, że Fed przyjmie bardziej gołębie nastawienie. Sprawę dodatkowo wzmocniły słabsze od oczekiwań dane o szwajcarskim CPI (inflacja), które odnotowały spadek miesiąc do miesiąca o 0,2% w porównaniu do powszechnie oczekiwanego 0,1% wzrostu. Większość głównych indeksów wzrosła w ciągu ostatniej sesji o ponad 2%, przy czym godnym uwagi wyjątkiem jest chiński HSI , który nadal wygląda słabo, mimo lekkiego odreagowania ze swojego dołka.


Bank Rezerw Australii podniósł stopę procentową o 0,25% do 2,60%, ale powszechnie oczekiwano większej podwyżki o 0,50%. RBA zasugerował w swoim oświadczeniu o stopach, że dokonał niższej podwyżki, ponieważ tak szybko podniósł stopy procentowe w ostatnim krótkim czasie. Wiadomość spowodowała lekkie osłabienie dolara australijskiego, ale nie o nic znaczącego.


Na rynku Forex dolar amerykański zaczął wyraźnie tracić na wartości, zwłaszcza w stosunku do funta brytyjskiego i euro. Para walutowa GBP/USD nadal mocno się odradza i obecnie notowana jest powyżej 1,1300 USD, czyli o prawie 1000 pipsów wyżej niż tydzień temu. Jen japoński jest również słaby, ale jest okresowo wzmacniany przez wspierającą interwencję Banku Japonii, co prowadzi do powrotu ceny pary walutowej USD/JPY poniżej 145 jenów.


WTI Crude Oil w dalszym ciągu rosło do ponad 84 USD za baryłkę w wyniku plotki, że OPEC zgodzi się na spotkaniu pod koniec tego tygodnia, aby obniżyć produkcję o milion baryłek dziennie, aby podnieść ceny.
Dzisiaj zostaną opublikowane dane o otwarćch w USA JOLTS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.