0 2 min 2 lata

Brazylijska państwowa spółka naftowo-gazowo-petrochemiczna Petroleo Brasiliero SA (Petrobras) w drugim kwartale 2022 r. zmniejszyła wydobycie o 5,1% w porównaniu z poprzednim kwartałem, do średnio 2,653 mln baryłek ekwiwalentu ropy dziennie .

Petrobras tłumaczył spadek wskaźnika wzrostem liczby zawieszeń produkcji na złożach w związku z koniecznością wykonania prac naprawczych i konserwacyjnych.

Produkcja produktów naftowych w kwartale sprawozdawczym wyniosła 1,771 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie, czyli o 2,6% więcej niż w pierwszym kwartale.

Sprzedaż wzrosła o 1% do 1,717 mln baryłek ekwiwalentu ropy dziennie. Sprzedaż oleju napędowego wzrosła o 4,7% do 750 000 baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie, gazu płynnego (LPG) o 8% do 215 000 baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie. Spółka przypisuje wzrost sprzedaży sezonowemu wzrostowi popytu.

Eksport Petrobras wzrósł o 5,1% kwartał do kwartału do 432 000 baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie. Wzrost wskaźnika wynikał głównie ze wzrostu eksportu produktów naftowych, w szczególności benzyny ciężkiej i benzyny. Jednocześnie nieznacznie zmniejszył się eksport ropy naftowej na skutek spadku produkcji i zwiększonej sprzedaży surowca energetycznego na rynku krajowymB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.