0 2 min 2 lata

Moskwa. 2 października. INTERFAX.RU – Pojawią się możliwości przywrócenia działania gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2 – powiedział wicepremier Federacji Rosyjskiej Alexander Novak Alexander Novak w rozmowie z Pavlem Zarubinem, gospodarzem moskiewskiego Kremla Putin. program kanału telewizyjnego Rossija-1.

„Nigdy nie było takich wypadków. Oczywiście są techniczne możliwości odtworzenia infrastruktury, potrzeba czasu i odpowiednich środków. Jestem pewien, że znajdą się odpowiednie możliwości” – powiedział.

Novak dodał: „Ale dzisiaj wychodzimy z tego, że najpierw trzeba dowiedzieć się, kto to zrobił, i jesteśmy pewni, że niektóre kraje, które wcześniej wyrażały stanowisko tego kraju, są tym zainteresowane. Zarówno Stany Zjednoczone, jak i Stany Zjednoczone, i Ukraina, a Polska w Kiedyś mówili, że „ta infrastruktura nie zadziała, zrobią dla tego wszystko”, więc oczywiście trzeba się temu poważnie przyjrzeć. 30 września 2022

Rozszczelnienie dwóch nitek pierwszego Nord Stream i jednej Nord Stream 2 w pobliżu duńskiej wyspy Bornholm nastąpiło 26 września.

Pierwszy Nord Stream o przepustowości 55 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie został w tej chwili wstrzymany ze względu na przestoje między naprawami silników pompowni gazu, a także awarie urządzeń kompresorowych, których nie można wyeliminować ze względu na do sankcji.

Nord Stream 2, gazociąg o podobnej przepustowości, został zbudowany i jest gotowy do eksploatacji, ale nie działał z powodu biurokratycznych opóźnień i ograniczeń sankcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.