0 2 min 2 lata
  • Dolar amerykański traci impet pod koniec piątku przy niższych rentownościach w USA.
  • Kurs EUR/USD praktycznie bez zmian przez tydzień, pozostaje boczny.
  • Cena cały czas spada poniżej 1,0260 i jest wspierana przez 1,0100.

Kurs EUR/USD zanotował nowe dzienne minimum podczas amerykańskiej sesji na poziomie 1,0145, a następnie odbił się z powrotem powyżej 1,0200, przy niższych rentownościach w USA i wyższych cenach akcji na Wall Street.

NIŻSZE STOPY KAPITALIZACJI W USA OGRANICZAJĄ DOLARY

Dane opublikowane w piątek w USA pokazały większy od oczekiwań wzrost wydatków konsumpcyjnych, a także dochodów osobistych. Jednocześnie bazowy PCE pokazał, że inflacja się nie cofa. Rentowności w USA początkowo wzrosły, ale potem spadły. Pod koniec tygodnia 10-letnia rentowność w USA wynosi 2,63%, najniżej od kwietnia.

Spadek rentowności zaważył na dolarze, który stracił impet i cofnął się, powodując powrót EUR/USD powyżej 1,0200. Na Wall Street akcje były na plusie, kończąc najlepszy miesiąc od 2020 roku.

Po pracowitym tygodniu pod względem danych ekonomicznych kluczowym wydarzeniem na przyszły tydzień będzie piątkowy oficjalny raport o zatrudnieniu w USA, w którym konsensus rynkowy przewiduje wzrost zatrudnienia o 250 tys. „Zatrudnienie prawdopodobnie nadal mocno rosło w lipcu, ale w bardziej umiarkowanym tempie po czterech kolejnych wzrostach liczby miejsc pracy o nieco poniżej 400 tys. w marcu-czerwcu. Dane o wysokiej częstotliwości, w tym Homebase, nadal wskazują na tworzenie nowych miejsc pracy powyżej trendu”, wspominają analitycy TD Securities.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.