0 2 min 2 lata

Kontrakty terminowe na złoto utrzymywały się powyżej poziomu 1800 USD na zakończenie tygodnia, napędzane przez złagodzenie oczekiwań inflacyjnych oraz oczekiwanie, że Rezerwa Federalna skoncentruje się na zacieśnianiu polityki pieniężnej. Ale wzrost wartości dolara amerykańskiego ograniczył zyski z żółtego metalu. Cena złota jest stabilna w okolicach poziomu wsparcia 1792 USD za uncję w momencie pisania analizy, a najwyższa dzisiaj cena złota wynosiła 1802 USD. Podczas zeszłotygodniowych notowań ceny złota XAU/USD odnotowały tygodniowy wzrost o około 1,2%, zmniejszając swój spadek od początku 2022 r. do mniej niż 1%. Stanowi to czwarty z rzędu tygodniowy przyrost i jest najdłuższą aktywną passą od około siedmiu miesięcy.

Srebro, towar siostrzany w stosunku do złota, wzrósł o 20,50 USD, kończąc burzliwy tydzień handlowy. Ogólnie rzecz biorąc, cena białego metalu również odnotowała wyjątkowy tygodniowy wzrost o 3,3%, zmniejszając swój spadek w 2022 r. o około 12%.

Podsumowując, inwestorzy oceniają potencjalny wzrost cen złota teraz, gdy dolar zaczął wycofywać się z nowych maksimów, rentowności spadają i oczekują, że amerykański bank centralny wycofa się z kampanii zacieśniania polityki pieniężnej. Większy zysk jest zwykle złą rzeczą dla towarów wycenianych w dolarach, ponieważ powoduje, że są one droższe w zakupie dla inwestorów zagranicznych. Co więcej, rosnące stopy procentowe zwiększają koszt alternatywny utrzymywania nieopłacalnego kruszcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.