0 2 min 2 lata

Indeks Dow Jones Industrial Average spadł podczas ostatnich notowań na poziomach intraday, przełamując serię wzrostów, które trwały przez pięć kolejnych sesji. W piątkowym handlu zanotowała straty o -0,43%, by stracić około -137,61 pkt i ustabilizowała się na koniec handlu na poziomie 31.899,30. To po wzroście w handlu w czwartek o 0,51%. W ciągu ostatniego tygodnia indeks wzrósł o 1,95%, co jest najlepszym tygodniowym zachowaniem indeksu od 24 czerwca.

Wszystkie oczy zwrócone są na posiedzenie Rezerwy Federalnej i dane o PKB za II kw. w USA w przyszłym tygodniu i chociaż oczekuje się, że amerykański Bank Centralny podniesie stopy procentowe o 75 punktów bazowych, aby ograniczyć hiperinflację, dane o PKB prawdopodobnie znów będą ujemne.

Piątkowy sondaż pokazał, że aktywność biznesowa w Stanach Zjednoczonych skurczyła się w lipcu po raz pierwszy od prawie dwóch lat, pogłębiając obawy o gospodarkę cierpiącą z powodu słabnącego wzrostu z powodu rosnącej inflacji i rosnących stóp procentowych, a także erozji zaufania konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.